Filmy v kinech Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z   DVD : DVDfilmy.cz   Prodej : DVD Filmy 
Filmy v kině Názory Tapety Spořiče Věstník
Film Soukromá válka pana Wilsona - Charlie Wilson´s War

Soukromá válka pana Wilsona

Soukromá válka pana Wilsona Hodnocení
**********
Český názevSoukromá válka pana Wilsona - česká stránka filmu
Původní názevCharlie Wilson´s War - oficiální stránka filmu
RežieMike Nichols
HrajíTom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Emily Blunt
Upoutávky Upoutávka Quicktime [quicktime_přehrávač]
Diskuse o filmuDiskuse - Soukromá válka pana Wilsona
Spořič obrazovkyScreensaver
Premiéra filmu14.02.2008
Prodej prodej filmyDVD Soukromá válka pana WilsonaPremiéry na email

Pád sovětského impéria měl na svědomí jediný člověk. Charlie Wilson. Děvkař, alkoholik, příležitostný uživatel drog a kongresman, kterému se podařilo vyhnat Rudou armádu z Afghánistánu a tím odstartovat rychlý krach komunistické říše. Stačilo dodat špatně ozbrojeným afghánským odbojářům kvalitnější zbraně. Příběh, který je příliš šílený na to, aby nebyl pravdivý, režíroval držitel Oscara Mike Nichols (Absolvent, Na dotek), jemuž se před kamerou sešla výjimečná herecká sestava v čele s Tomem Hanksem, Julií Roberts a Philipem Seymourem Hoffmanem. Texaského kongresmana Charlieho Wilsona (Tom Hanks) znali všichni jeho kolegové z politiky jako požitkáře a pohodáře se spoustou problémů, z nichž se dokáže vždycky bravurně vykroutit. Ani omylem by je proto nenapadlo, že by se mohl začít angažovat v "afghánské otázce". Charliemu ovšem stačilo mít vhodné kamarády - jednu z nejbohatších Američanek a vášnivou antikomunistku Joanne Herring (Julia Roberts) a svérázného agenta CIA Gusta Avrakotose (Philip Seymour Hoffman), které spojoval vztek nad tím, že Spojené státy reagovaly na sovětskou invazi do Afghánistánu pouhou kritikou - a nevědomky se stal mužem, který přepsal dějiny. Stačilo k tomu málo - sehnat dost peněz na to, aby afghánští partyzáni mohli proti Rusům začít bojovat zbraněmi, které by měly reálnou šanci je ohrozit. Kombinace Charlieho šarmu, vtipu a drobných zákulisních intrik zafungovala a místo vesničanů v afghánských horách začaly být ohroženým druhem sovětské vrtulníky. Šťastný konec má ovšem trpkou příchuť v podobě muslimských fanatiků bojujících o pár let později týmiž zbraněmi proti Američanům. Snad se na to historie ptát nebude. "Dnes snad víc než kdy jindy v dějinách platí, že každý sedí na zadku a o všem jen spekuluje. Je osvěžující vidět někoho, kdo se skutečně rozhodl změnit historii," říká režisér Nichols o hrdinovi filmu, který se žánrově pohybuje na hraně mezi komediální satirou a thrillerem, a to tak zdařile, že si "vykoledoval" pět nominací na Zlatý glóbus a řada recenzentů ho označila za jeden z nejchytřejších filmů, které byly v roce 2007 natočeny.

Filmy v kinech - Lovec draků Pokání Monstrum Oko Láska za časů cholery Obrazy starého světa Zabriskie Point Želvy mohou létat

Love (deluxe) (Buble, Michael) Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill)

Diskuse o filmu Soukromá válka pana Wilsona

Co byste k filmu Soukromá válka pana Wilsona řekli ostatním? Může to být mini recenze.

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny.

  
zatím žádné názory - buďte první, kdo se podělí o názor na film


film Soukromá válka pana Wilsona
Tapety na plochu filmu Soukromá válka pana Wilsona jsou ke stažení zdarma. Download tapety filmu uskutečníte přes pravé tlačítko myši na obrázky. Soundtrack filmu vždy nese původní název filmu Charlie Wilson´s War, nikoli český překlad. FilmyX neobsahuje žádné mp3 k Soukromá válka pana Wilsona.

FilmyX kontakt


TOPlist
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti