Filmy v kinech Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z   DVD : DVDfilmy.cz   Prodej : DVD Filmy 
Filmy v kině Názory Tapety Spořiče Věstník
Film Pouta - Walking Too Fast

Pouta

Pouta Hodnocení
**********
Český názevPouta - česká stránka filmu
Původní názevWalking Too Fast - oficiální stránka filmu
RežieRadim Špaček
HrajíOndřej Malý, Kristína Farkašová, Martin Finger, Luboš Veselý, Lukáš Latinák
Upoutávky Upoutávka filmu / Upoutávka
Diskuse o filmuDiskuse - Pouta
Spořič obrazovkyScreensaver
Premiéra filmu04.02.2010
Prodej prodej filmyDVD PoutaPremiéry na email

Thriller o temnotě a lásce, zničení a osvobození, vězení a útěku Antonín, příslušník tajné policie v sobě má obrovský nezacílený vztek a všechno kolem - práce i rodinný život - ho ubíjí a nudí. Upne se na Kláru, pro něj nedosažitelnou dívku, neví, co od ní chce, ale chce to strašně. Není v tom láska ani jiný druh čisté vášně - pouze spalující touha po iluzi útěku z klece nudného života beze smyslu. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací i proti vlastním lidem a systému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské, nebo dokonce politické - je to vzpoura čistě osobní a zběsilá. Antonínova zkáza v sobě však možná nese i jakousi prchavou naději. Hrdiny příběhu sužuje touha uniknout z pasti vlastního života. Paradoxně tím ale zrazují to, co je naplňuje, a přibližují se o to více vlastnímu zničení. Pouta jsou thriller s temným příběhem a nepředvídatelně jednajícím hrdinou, prostoupený pocitem ohrožení, strhující a napínavý. "Hybatelem příběhu je Antonín, nevyzpytatelná osobnost, nebezpečná svému okolí, s mocí a možnostmi příslušníka tajné policie v totalitním režimu. Za svým cílem jde sebezničujícím způsobem. Všechny postavy filmu a s nimi i diváka, udržuje ve stálém napětí," vysvětluje producent Vratislav Šlajer. „Chtěli jsme vyprávět příběh, který má univerzálnější téma než výpověď o době, v níž se odehrává. Postavy nemají žádné reálné předobrazy. Jejich příběh určitě není příběhem politickým. Politika jen vyhrocuje dilemata, která musí hrdinové řešit, dilemata, která zdaleka nejsou svázána s dobou a místem děje," zdůrazňuje scenárista Ondřej Štindl.


Upoutávka filmu

Filmy v kinech - O kapitalismu s láskou The Box Bratři Morganovi Čtvrtý druh New Yorku, miluji Tě! Lítám v tom Nebe, peklo... zem

Soucast (Callta, Pavel) Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys)

Diskuse o filmu Pouta

Co byste k filmu Pouta řekli ostatním? Může to být mini recenze.

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny.

Helena (65)10.02.2010 16:04
Hodnata filmu neodpovídá podle mého názoru skutečnosti.Nechoďte na něj!film Pouta
Tapety na plochu filmu Pouta jsou ke stažení zdarma. Download tapety filmu uskutečníte přes pravé tlačítko myši na obrázky. Soundtrack filmu vždy nese původní název filmu Walking Too Fast, nikoli český překlad. FilmyX neobsahuje žádné mp3 k Pouta.

FilmyX kontakt


TOPlist
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti