Filmy v kinech Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z   DVD : DVDfilmy.cz   Prodej : DVD Filmy 
Filmy v kině Názory Tapety Spořiče Věstník
Film Mariňák - Jarhead

Mariňák

Mariňák Hodnocení
**********
Český názevMariňák - česká stránka filmu
Původní názevJarhead - oficiální stránka filmu
RežieSam Mendes
HrajíJake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard
Chris Cooper, Dennis Haysbert, Lucas Black
Upoutávky Upoutávka Quicktime [quicktime_přehrávač]
Diskuse o filmuDiskuse - Mariňák
Spořič obrazovkyScreensaver
Premiéra filmu16.02.2006
Prodej prodej filmyDVD Mariňák  |  Blu-ray Mariňák  |  Soundtrack MariňákPremiéry na email

Oscarový režisér Sam Mendes se už podíval pod kůži amerického maloměsta (Americká krása), do světa gangsterů z časů prohibice (Road to Perdition) a teď nás v Mariňákovi zavádí mezi americké vojáky bojující za svou vlast na Blízkém východě. Jak už jsme si u Mendese zvykli, znovu se jedná o sondu mimořádně štiplavou, detailní a zábavnou, v níž "tvrdí muziku" vynikající herecké výkony hlavních představitelů. Dvacetiletý zelenáč Anthony Swofford (Jake Gyllenhaal) chtěl pouze pokračovat v rodinné vojenské tradici. Netušil ale, že ho tato touha vyhodí se snajperskou puškou v ruce a padesátikolovým batohem na zádech uprostřed nekonečné arabské pouště tváří v tvář vražednému horku a nepřátelským iráckým vojákům. Se svou nezáviděníhodnou situací se Swofford a jeho kamarádi ve zbrani vyrovnávají prostřednictvím sarkasmu a černého humoru. Ve válce uprostřed země, které nerozumí, proti nepříteli, jehož nevidí, a z důvodů, které nechápou, jim ani nic jiného nezbývá. "Když jsem poprvé četl předlohu, zaujalo mě, že se jedná o pohled na válku očima velmi specifického člověka - mladíka, který se sám teprve hledá a najednou se ocitá uprostřed arabské pouště. Kombinace mužnosti, humoru, surrealismu a sarkastického nadhledu mi učarovala," popisuje čtení slavných válečných memoárů Anthonyho Swofforda režisér Mendes. Swofford se ve své knize vyrovnává s bolestivými zážitky z Operace Pouštní bouře, kterou na začátku devadesátých let absolvoval v pozici snajpera, a názorně ukazuje, že válka vypadá úplně jinak, když ji vidíte v televizi nebo prožíváte na vlastní kůži. Po rozpálených písečných dunách se kromě vycházející hvězdičky Jakea Gyllenhaala (Den poté, Půlnoční míle) prohánějí i držitelé Oscarů Chris Cooper (Adaptace, Americká krása) a Jamie Foxx (Ray, Collateral). "Když si vzpomenu na válku v Zálivu, vybavují se mi záběry, na nichž miniaturní bombičky likvidují miniaturní města. Všechno vypadalo jako hračky a úplně bez života. My jsme se té válce snažili život vdechnout tím, že ji nahlížíme z pohledu jednotlivce. To ve zprávách chybělo," dodává Mendes.

Filmy v kinech - Super Size Me Žít po svém Zathura: Vesmírné dobrodružství Co je šeptem Experti Mnichov Walk the line Rafťáci

Effet Miroir (limited) (Zaz) Extended (Ultravox) Propustka Do Pekel (Divokej Bill) Limitless (Piano Guys) Oppidum (Filipova Lenka)

Diskuse o filmu Mariňák

Co byste k filmu Mariňák řekli ostatním? Může to být mini recenze.

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny.

ok (25)07.08.2009 14:51
fest dobry film nemá chybu

tom (16)18.04.2008 21:56
mám ten film 3 roky a neustále se na něj čumím.je prostě boožíí.hudba,střih,kamera,efekty aj. detaily prostě supéér film.

Tomáš (14)08.06.2007 21:06
Je to skvělé. Gylenhaal zaválel, Starsgaard taky a Fox byl taktéž skvělý. Je to reálný (proti)válečný film, ve kterém nepadne jediný výstřel, což však neznamená, že se budete nudit!

phoenix (18)08.02.2007 18:46
cítím s nima....prostě dojeb

Majda (15)05.09.2006 12:24
Mariňák. Moc jsem se na něj těšila a myslí,že oprávněně. Opravdu mě překvapily výkony Jake Gyllenhaala a Jamieho Foxe.Myšlenkové pochody vojáků...

jindra (36)24.08.2006 07:15
super super super

Simaja (15)18.08.2006 21:09
Nejlepší Proti-Válečný film všech dob a ta hudba naprosto sqělá a ještě lepší Jake Gyllenhaal 100%

ArchAngel (15)18.03.2006 20:37
Super film, stejně si to asi nikdo nepřečte, ale i tak - doporučuji. Kdo mi dá peníze za reklamu? :-)

Stanley (18)28.02.2006 18:01
Parádní film, skvělá hudba, vynikající herci, vřele doporučuju

cernyandel (20)20.02.2006 12:04
Super film, na ktery bych se mohla divat nekolikrat

Jan Hradilik (13)14.02.2006 13:47
dobry film

Jáinka (-9)12.02.2006 13:44
Sdhdsghbj taengbaeb taohngva oudhgbdaotgh oghboahugab osuhdfb n dsgdhdh gashdg

10


film Mariňák
Tapety na plochu filmu Mariňák jsou ke stažení zdarma. Download tapety filmu uskutečníte přes pravé tlačítko myši na obrázky. Soundtrack filmu vždy nese původní název filmu Jarhead, nikoli český překlad. FilmyX neobsahuje žádné mp3 k Mariňák.

FilmyX kontakt


TOPlist
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti