Filmy v kinech Filmy : # A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z   DVD : DVDfilmy.cz   Prodej : DVD Filmy 
Filmy v kině Názory Tapety Spořiče Věstník
Film Let číslo 93 - United 93

Let číslo 93

Let číslo 93 Hodnocení
**********
Český názevLet číslo 93 - česká stránka filmu
Původní názevUnited 93 - oficiální stránka filmu
RežiePaul Greengrass
HrajíCheyenne Jackson, Khalid Abdalla, Lewis Alsamari, Trish Gates, Omar Berdouni
Upoutávky Upoutávka Quicktime [quicktime_přehrávač]
Diskuse o filmuDiskuse - Let číslo 93
Spořič obrazovkyScreensaver
Premiéra filmu24.08.2006
Prodej prodej filmyDVD Let číslo 93Premiéry na email

11. září roku 2001 změnilo moderní dějiny naší planety víc než jakákoliv jiná událost. Dlouhých pět let muselo uběhnout, než o tomto strašlivém dni vzniknul první film, na který se diváci můžou vypravit do kin. Let číslo 93 Paula Greengrasse je nejen první, ale také jedinečný. Nesnaží se vodit diváky za ručičku a dávat na složité otázky jednoduché odpovědi. Spíš se pokouší být nestranným svědkem dne, v němž se během pár hodin změnily milióny osudů a několik tisíc se jich uzavřelo. Film Let číslo 93 je strhujícím a provokativním dramatem, vyprávějícím příběh lidí, kteří se stali přímými svědky únosu čtvrtého letadla v den nejhoršího teroristického útoku v dějinách Ameriky. Greengrassovým záměrem bylo pohybovat se v průběhu celého filmu pouze mezi letovými dispečery, pasažéry a posádkou. "Není to film s jasně strukturovanými postavami. Je to příběh o 44 lidech, které začínáme sledovat od příjezdu na letiště a pak v reálném čase absolvujeme jejich devadesátiminutovou cestu vstříc obrovskému hrdinství tváří v tvář téměř jisté smrti," vypráví režisér Paul Greengrass. Při natáčení filmaři úzce spolupracovali s pozůstalými po pasažérech a členech posádky a využívali všechny dostupné materiály, které dokumentovaly osudný let a události na jeho palubě, jež vedly až k pádu letadla v Pensylvánii. Netradičnímu filmu odpovídal i casting, při kterém byla hlavní devízou adeptů fyzická podobnost herce s některým z reálných charakterů. Místo scénářů dostali herci natočené dokumenty o svých postavách, které jim pomáhaly lépe se s rolí ztotožnit. Aby snímek působil skutečně věrně, někteří pracovníci letištních kontrolních věží, kteří tuto tragédii pocítili jako první, si v Letu číslo 93 zahráli sami sebe. I díky tomu působí tento film mimořádně autenticky. "Pokud by výsledný film neměl být pravdivý nebo působil nerealisticky, vůbec by nemělo smysl jej točit," říká Olivia Thirlby, představitelka jedné z pasažérek. Kromě autenticity se může Let číslo 93 pochlubit i filmovými kvalitami. Zahraniční kritici ho zatím přijímají jednoznačně. "Úžasný počin, který jasně převyšuje všechny letos natočené filmy," komentuje ho například Peter Travers z časopisu Rolling Stone.

Filmy v kinech - Piráti z Karibiku 2 - Truhla mrtvého muže Vějíř lady Windermerové Lets Dance Ztracené město Dům u jezera Miami Vice Garfield 2 Bílá Masajka

JAREK NOHAVICA V GONGU (CD+DVD) (Nohavica Jaromír) Nadechnuti (Cechomor) Heaven Before All Hell Breaks Loose (Plan B) Ta Pravá (Gott Karel) Je Tu Leto (Walda Gang)

Diskuse o filmu Let číslo 93

Co byste k filmu Let číslo 93 řekli ostatním? Může to být mini recenze.

Komentář  
Jméno     Věk (volitelně)

 

Následují komentáře návštěvníků. Kterýkoli komentář může být vymazán, zvláště urážlivé nebo vulgární, které nejsou povoleny.

Jarda (17)09.08.2008 23:55
teda pardon - poslední věta - i v našem kině samozřejmě zavládlo ticho:)

Jarda (17)09.08.2008 23:54
Skvělý film, opravdu mistrovské. výborné popsání situace bez politického zaměření bez jakéhokoli zaměření, celou dobu se člověk soustředí jen na letadlo a jeho pasažéry, kterým sice fandí ale ví, že to špatně skončí. Opravdu výborně natočené nesmírné úsilí, které není nic platné. Na konci filmu mě fascinoval pohled skrz přední sklo kokpitu na přibližující se zem.... Jak sem četl z některých recenzí tak ani v našem kině zavládlo ticho.. 100 % ne-li 120 %

tera (17)01.01.2007 12:42
je to film, realisticky zpracovanej, a tahle diskuze dokazuje ze by na tento film nemeli chodit ,,male deti" ktere tomu nerozumi :)

Víťa (25)19.12.2006 16:30
Je vidět že někdeří lidi vůbec nepochopili o čem ten film je. A možná by místo tzv. 10 minut "mletí" chtěly aby tam lidi do sebe 10 minut bezhlavě stříleli. Podle mě je to fantastickej film kterej strhne od začátku až do konce, mystrně natočenej s neopakovatelným a bohužel pravdivě tragickým koncem.....

Tom (42)11.11.2006 22:32
Vážení, v tomto filmu se autor snažil ukázat vše jak to ve skutečnosti bylo a myslím že se mu to podařilo opravdu mistrovsky, nejlépe bych to vystihl slovy hraný dokumentární film. Tento film se zcela vymyká napomádované šabloně amerických filmů. Vzhledem k tomu že mám s létáním cosi společného mohu říci že to co tam 10 minut melou tak to je skutečnost a tak nějak to opravdu vypadá narozdíl od většiny filmů kde melou naprosté ptákoviny. Mohu říci že jsem nenašel v tomto filmu žádnou logickou chybu a nic není nesmyslné. Myslím že o kvalitě filmu svědčí i to že naprostá většina diváků po skončení zůstala konsternovaně sedět a možná i z piety dokoukala celé titulky dokonce.

Aleš (21)05.11.2006 13:18
oprava:S Pirátama....

Aleš (21)05.11.2006 13:17
Pirátama 2 nejlepší film, který jsem letos viděl.Běhal mi mráz po zádech, stálo za to něj jít, fakt doporučuju.

tereza (14)24.09.2006 14:06
nejhorsi je ze tam asi 10 minut v kuse melou naky cisla letu,kde letej a tak. to se mi ani ty titulky nechtely cist

tereza (14)24.09.2006 14:03
nic moc...je ale hezky ze tam nejsou slavny lidi a hlavni rolefilm Let číslo 93
Tapety na plochu filmu Let číslo 93 jsou ke stažení zdarma. Download tapety filmu uskutečníte přes pravé tlačítko myši na obrázky. Soundtrack filmu vždy nese původní název filmu United 93, nikoli český překlad. FilmyX neobsahuje žádné mp3 k Let číslo 93.

FilmyX kontakt


TOPlist
Tyto stránky používají soubory cookie k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Používáním stránek s tímto souhlasíte. Další podrobnosti